Eluno.pl – Odzież, Moda, Stylizacje, Porady

Eluno to blog o modzie i urodzie. Sprawdź najnowsze modowe trendy i porady!

Spodnie

Chinosy – jak nosić je latem?

Chinosy – jak nosić je latem?

Chinosy to na ten moment jeden z najpopularniejszych typów spodni męskich. Krojem przypominają te formalne, które zakłada się do garnituru. Wykonane są jednak z innego materiału, dzięki czemu stają się elementem stroju gdzieś po środku między sztywną elegancją, a nadmierną swobodą. Co za tym idzie, każda, nawet nieszczególnie długo obmyślana stylizacja, wygląda o wiele schludniej i szykowniej z ich dodatkiem. Odpowiednio dobrane pasują do każdej sylwetki i warto, by każdy mężczyzna miał przynajmniej jedną ich parę w swojej szafie. Są bowiem bardzo uniwersalne i na pewno zostaną niejednokrotnie wykorzystane. Jak więc je nosić, kiedy, gdzie i z czym stylizować? O tym wszystkim poniżej!

Idealne na lato

Spodnie męskie chinosy zostały wynalezione jakby specjalnie na tę upalną porę roku. Szyje się je z bawełny, a więc materiału naturalnego, lekkiego i przewiewnego, co jest niewątpliwym atutem szczególnie latem. Pozwalają one skórze dobrze oddychać i w te dni są na pewno o wiele lepszym wyborem niż ciężkie jeansy.

Świetnie sprawdzają się na swobodnych weekendowych wypadach, czy wieczornych drinkach z przyjaciółmi na mieście. Są bowiem bardzo wygodne i wyglądają niezobowiązująco. Można wtedy dobrać do nich koszulkę polo czy cienką, przewiewną płócienną koszulę bez kołnierzyka, która kojarzy się z przesiadywaniem w klimatycznych kawiarniach przy plaży w nadmorskim kurorcie. Na taką okazję można również troszkę zaszaleć i wybrać chinosy o intensywnym kolorze, który będzie wyróżniał się w wakacyjnym tłumie.

Chinosy w sytuacjach formalnych

Poza bardziej luźnymi okazjami stanowią dobrą alternatywę w sytuacjach wymagających bardziej oficjalnego ubioru. Wkładając na biznesowe spotkanie spodnie męskie chinosy nie popełni się błędu, pod warunkiem, że odpowiednio dobrze się całą resztę stroju. Aby zachować balans, pozwolenie sobie na swobodniejszy „dół”, musi pociągać za sobą bardziej elegancką „górę”. Należy więc założyć koszulę z kołnierzykiem, szykowne buty, a jeśli sytuacja tego wymaga – także marynarkę i krawat. Niezłym pomysłem będzie również dobranie skórzanego paska czy gustownego zegarka. Zadbać należy także o ich krój i kolor. Najlepiej by były wykonane z jasnego, czarnego czy granatowego materiału. Warto zatroszczyć się o to, by ta para chinosów przeznaczana do bardziej formalnych celów, uszyta była z odrobinę grubszej oraz sztywniejszej tkaniny. Nadaje im to bardziej szykownego oraz biznesowego wyglądu.

Udostępnij