Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Stomatologia estetyczna – komu pomoże ta dziedzina stomatologii?

Poradnik Data publikacji - 26 listopada 2022 Autor - Redakcja
Stomatologia estetyczna


Coraz więcej pacjentów odwiedza gabinety stomatologiczne, które mają w swojej ofercie stomatologię estetyczną. Co warto wiedzieć na temat tej dziedziny stomatologii? Jakie rodzaj zabiegów wchodzą w jej skład? Komu mogą one pomóc?

Co to jest stomatologia estetyczna?

Pojęcie jak stomatologia estetyczna odnosi się do jednego z popularnych obecnie działów stomatologii, który jest skoncentrowany na estetycznym wyglądzie uśmiechu.

Nie u każdej osoby zęby wyglądają estetycznie, nawet jeśli są one zdrowe. Zdarza się, że mają ciemniejszy odcień, są nieforemne, dlatego też łuki zębowe nie są równe i jasne. W takim przypadku może pomóc właśnie stomatologia estetyczna.

Gdy zatem pojawiają się problemy, kompleksy wynikające z nieestetycznego wyglądu zębów, w takim przypadku warto zdecydować się na pomoc stomatologa, który ma doświadczenie właśnie w stomatologii estetycznej.

Stomatologia estetyczna – gdzie jest dostępna?

Z zabiegów wchodzących w skład stomatologii estetycznej korzystać można jedynie w prywatnych gabinetach stomatologicznych. NFZ nie prowadzi ich refundacji, dlatego też klienci, którzy chcieliby z nich skorzystać, muszą zapłacić za nie z własnej kieszeni.

Nowoczesne zabiegi – dentysta kraków – stomatologiaswiatkowska.pl – sprawdź już teraz ofertę w zakresie stomatologii estetycznej na stronie internetowej i umów się na wizytę!

Zabiegi stomatologii estetycznej – kiedy warto je wybrać?

Do kategorii jak stomatologia estetyczna zaliczyć można różnego rodzaju zabiegi. Wśród nich najczęściej prowadzone są poniższe:

Wybieralnie zębów

To najpopularniejszy zabieg, którego celem jest nadanie uśmiechowi atrakcyjnego wyglądu. Wybielanie w gabinecie jest przy tym znacznie skuteczniejsze od tego, które odbywa się w domu. Ponadto pacjent jest wtedy pod profesjonalną opieką, dlatego może otrzymać szybką pomoc, na przykład w przypadku pojawienia się nadwrażliwości dziąseł.

W gabinetach stomatologicznych wykonuje się wybielanie zębów zróżnicowanymi metodami. Najczęściej jest to wybielanie lampą, które powala na osiągnięcie natychmiastowych efektów. Można też zdecydować się na wykonanie wybielania nakładowego, które polega na wcześniejszym przyszykowaniu nakładek, które w domu uzupełnia się żelem wybielającym.

Licówki

Również bardzo popularne są licówki stomatologiczne, które podzielić można na dwie kategorie, czyli na licówki porcelanowe oraz na licówki kompozytowe – ich nakładanie nazywane jest bondingiem.

Licówki to stałe uzupełnienia protetyczne używane w celach estetycznych, których głównym celem jest zmiana wyglądu oraz kolorystyki zębów. Mają one pod tym względem bardzo szerokie zastosowanie, ponieważ mogą między innymi pomóc wtedy, gdy ząb jest zbyt wąski lub szeroki, niesymetryczny, ukruszony, nie można go wybielić.

Leczenie uśmiechu dziąsłowego

W gabinetach prowadzących usługi w ramach stomatologii estetycznej również można skorzystać z leczenia uśmiechu dziąsłowego, który określany jest jako gummy smile.

W tym przypadku najczęściej wykorzystuje się odpowiednie zastrzyki z botoksu, które pozwalają na poprawę wyglądu uśmiechu. Możliwe jest też skorzystanie z zabiegów chirurgicznych pozwalających na zredukowanie tego defektu estetycznego.

Redakcja

Nasi redaktorzy na stronie poświęconej modzie i urodzie to zespół pasjonatów, którzy poświęcają się dostarczaniu najbardziej wartościowych i aktualnych informacji na temat trendów, porad, nowości i inspiracji związanych z szeroko pojętą modą i urodą. Każdy z naszych redaktorów jest ekspertem w swojej dziedzinie, co pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają naszym czytelnikom w odkrywaniu własnego stylu i dbaniu o swoje piękno i zdrowie. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu treści, które są wartościowe, rzetelne i inspirujące, aby zapewnić naszym czytelnikom pełne zadowolenie i satysfakcję.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Depilacja skóry laserowa