Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak dbać o paski do zegarków? Nasze porady

Moda Data publikacji - 11 grudnia 2018 Autor - Redakcja
Wiesz jak dbać o paski do zegarków?

Częste noszenie zegarka sprawia, że na pasku szybciej powstają różnego rodzaju zabrudzenia. Dlatego ważna jest jego regularne czyszczenie, dzięki któremu będzie wyglądać schludnie. Prawidłowa pielęgnacja sprawi, że będzie on służył przez wiele lat, zachowując przy tym swój idealny wygląd. Czy na pewno wiesz jak dbać o paski do zegarków?

Zobacz także: Farbowanie brody – jak to zrobić?

Troska o skórzany pasek

Skórzane paski do zegarków nie nadają się do noszenia w upalne, letnie dni. Skóra bardzo szybko zaabsorbuje pot, co przyczyni się do powstania plam. Jeśli koniecznie chcemy założyć taki model zegarka, warto delikatnie poluzować pasek. Natomiast po zdjęciu czasomierza, zanim włożymy go do etui, należy wytrzeć go do suchą szmatką. Paski ze skóry należy również chronić przed deszczem, ponieważ są one wrażliwe na wilgoć. Z kolei wysoka temperatura może spowodować odbarwienia lub pęknięcia. Dlatego nie zaleca się suszenia skórzanego paska na słońcu ani przy grzejniku.

Dbanie o pasek materiałowy

Materiałowe paski do zegarków mogą się szybko zabrudzić. Dotyczy to zwłaszcza jasnych barw, takich jak biel, beż lub kolory pastelowe. Trudne w usunięciu będą między innymi plamy z kawy, wina czy też długopisu. Żeby ochronić pasek do zegarka przed różnego rodzaju zabrudzeniami, warto zdjąć go podczas wykonywania niektórych czynności. Należy do nich między innymi sprzątanie przy użyciu detergentów, malowanie czy też praca w ogródku. Pozwoli to uniknąć odbarwień oraz trudnych do usunięcia plam. Wybierając pasek z materiału, warto postawić na produkt wykonany z nylonu, ponieważ jest to materiał wodoodporny.

Czyszczenie metalowej bransolety

Czyszczenie metalowej bransolety powinno rozpocząć się od odłączenia jej od koperty, jeśli nie jest ona wodoszczelna. Nie jest to konieczne, gdy zegarek cechuje się wodoodpornością. Przy użyciu wody z mydłem, należy dokładnie przemyć ogniwa bransolety. Do czyszczenia można użyć także szczoteczki do zębów z miękkim włosiem. Ułatwi to dotarcie do trudno dostępnych miejsc, a jednocześnie ochroni metal przed zarysowaniami. Na zakończenie wystarczy wytrzeć bransoletę suchą szmatką. Regularne czyszczenie sprawi, że zegarek przez długi czas będzie lśnić.

Jak prawidłowo dbać o paski do zegarków?

Po zdjęciu zegarka, powinien on być przechowywany w zamknięciu. Jeśli nie posiadamy specjalnego etui na zegarki, możemy trzymać go na przykład w szufladzie. Dzięki temu ochronimy pasek przed osadzającym się kurzem, który jest szczególnie ciężki do usunięcia z bransolet metalowych, posiadających wiele szczelin. Warto również pamiętać, że stosując balsam do ciała, krem do opalania lub spryskując nadgarstki perfumami, przed założeniem zegarka należy odczekać kilka minut, aż kosmetyk całkowicie się wchłonie. W przeciwnym wypadku na wnętrzu paska powstaną nieestetyczne plamy. Natomiast alkohol zawarty w perfumach może spowodować odbarwienia.

Redakcja

Nasi redaktorzy na stronie poświęconej modzie i urodzie to zespół pasjonatów, którzy poświęcają się dostarczaniu najbardziej wartościowych i aktualnych informacji na temat trendów, porad, nowości i inspiracji związanych z szeroko pojętą modą i urodą. Każdy z naszych redaktorów jest ekspertem w swojej dziedzinie, co pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają naszym czytelnikom w odkrywaniu własnego stylu i dbaniu o swoje piękno i zdrowie. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu treści, które są wartościowe, rzetelne i inspirujące, aby zapewnić naszym czytelnikom pełne zadowolenie i satysfakcję.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

sukienki midi na lato