Eluno.pl – Odzież, Moda, Stylizacje, Porady

Eluno to blog o modzie i urodzie. Sprawdź najnowsze modowe trendy i porady!

BieliznaSpodnie

Legginsy i getry – jak je nosić?

Legginsy i getry – jak je nosić?

Co się stało z Polkami? Gdzie się podziały elegancja i styl? W nie tak odległej przeszłości królowały pończochy. Towar bardzo pożądany stanowiący atrybut każdej kobiety. O popularności pończoch świadczyła choćby ilość punktów repasacji.

Od pończochy do legginsów

Mało kto dzisiaj wie czym była owa repasacja pończoch. Otóż była to naprawa pończoch. Punkty repasacji przypominające w swym wyglądzie kioski ruchu oferowały ekspresową naprawę pończoch. Koszt takiej naprawy był relatywnie niski w porównaniu z ceną nowych pończoch. Jednak ani cena, ani krótkotrwałość tej części kobiecej garderoby nie zrażały Polek do ich noszenia. Żeby tego było mało, nawet siarczyste mrozy nie zwalniały eleganckich kobiet z noszenia pończoch. Taryfy ulgowej nie miały również ani młode kobiety, ani starsze panie. Spódnice i suknie do kolan eksponowały nogi i tym samym podkreślały kobiecość. Obecnie bardzo rzadko nosi się pończochy, przy najmniej nie na co dzień jak bywało to dawniej. Faktem jest, że rajstopy są wygodniejsze, ale i tak stanowią niewielki odsetek w porównaniu z noszonymi w tej chwili leginsami, czy getrami.

Uważaj jak nosisz legginsy

Wygoda na nasze nieszczęście zwyciężyła. Jakże niesmaczny bywa widok kobiet o zdeformowanych otyłością kształtach, które lubują się w leginsach. Zwykłym ludzkim odruchem winno być przecież ukrywanie tego, co nie koniecznie jest estetyczne. Nieraz zwracają uwagę zwykłych przechodniów obciągnięte elastyczną tkaniną galaretowate pośladki czy przedziałek na przedniej, intymnej części ciała. Apel do miłośniczek getrów i leginsów jest taki, żeby nie traktowały getrów, czy leginsów jak zwykłych spodni, bo nimi najzwyczajniej w świecie nie są! Niewiele, bo tylko piętnaście centymetrów więcej materiału bluzki zapewni każdej kobiecie schludny i estetyczny wygląd. Nie ma wytłumaczenia, że nie ma takich bluzek, bo są!

Do legginsów długie bluzki!

Moda na krótkie już dawno się skończyła, o czym wiedzą producenci ubrań. Jeżeli w asortymencie sklepów odzieżowych znajdują się krótkie bluzki to z pewnością mają inne przeznaczenie np. pod żakiet czy dłuższy sweter. Warto o tym pamiętać robiąc w najbliższym czasie zakupy. Pamiętajcie też o pończochach, bo są w życiu każdej kobiety okazje, na które można je, a nawet powinno się założyć.

Udostępnij