Eluno.pl – Odzież, Moda, Stylizacje, Porady

Eluno to blog o modzie i urodzie. Sprawdź najnowsze modowe trendy i porady!

Sukienki

Typy sukienek – Wybierz najlepszy rodzaj sukienki dla siebie

Typy sukienek – Wybierz najlepszy rodzaj sukienki dla siebie

Sukienka to rodzaj ubrania, który ma bardzo wiele rodzajów i swoje odpowiedniki na każdą porę rok, czy okazję. Jej krój również może być wszechstronnie dopasowywany do figury czy wzrostu. Przez swoją różnorodność sukienka ma fanów na całym świecie i ciągle rozwija swoje szeregi o nowe projekty. Nie bez powodu nazywana jest „najlepszym przyjacielem kobiety”.

Zobacz także: Najpiękniejsze sukienki midi na lato

Różne typy sukienek

Typy sukienek rozdzielają się na wiele aspektów. Podstawowy podział to: sukienka dzienna, czyli zwykła i wygodna, nadająca się również do pracy; sukienka wieczorowa, wybierana na bale, bankiety, wesela i inne ważne okazje; sukienka koktajlowa, rodzaj krótkiej sukienki wieczorowej, idealna na eleganckie wyjścia, randki, ale również wesela, czy imprezy.

różne rodzaje i typy sukienek

Zagłębiając się w dalej, kolejne rodzaje to już fasony i kroje. Tutaj jest już zdecydowanie więcej do poznania. Zaczynając od chyba najbardziej znanej „małej czarnej”, którą każda kobieta powinna posiadać, kończąc na oryginalnych nazwach takich jak „sukienka princeska” czy „szmizjerka”. Oto kilka z nich.

Mała Czarna

Mała czarna to nic innego jak czarna, krótka sukienka koktajlowa, możemy być zwykła, prosta, o fasonie ołówkowym, ale również koronkowa, bogato zdobiona i rozkloszowana. Princeska to najogólniej mówiąc sukienka nie posiadająca rękawów, rozkloszowana u dołu. Tutaj również fason, ozdoby i inne dodatki mogą być dowolne. Krój zwany „rybka” lub „syrena”, najczęściej sukienka wieczorowa lub koktajlowa, opina całe ciało aż do kolan, gdzie rozchodzi się aż do dołu. Bardzo okazała, nawet przy braku efektownych dodatków. Typ empire, to nic innego jak bardzo wysoko osadzona talia. Ten krój często używany jest w sukienkach ciążowych, ale również w lekkich, przewiewnych letnich rodzajach. Materiał aż od biustu swobodnie opada w dół, aż do samego końca nóg. Wspomniana już „szmizjerka” to z kolei praktyczna dzienna sukienka, chłopięca, gdyż skrojona jak męska koszula.

To tylko niektóre, najpopularniejsze typy sukienek. Przegląd wszystkich dostępnych rodzajów zająłby całą wieczność. Ilość dostępnych metod szycia, materiałów, ozdób i długości przyprawia o zawrót głowy. Kobiety jednak nie przestają zachwycać się kolejnymi to sukienkami i wciąż sięgają po nowe.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.