Eluno.pl – Odzież, Moda, Stylizacje, Porady

Eluno to blog o modzie i urodzie. Sprawdź najnowsze modowe trendy i porady!

Sukienki

Jak dobrać kolor sukienki do urody?

Jak dobrać kolor sukienki do urody?

Włosy, oczy, cera – są to czynniki od których zależy, w jakich kolorach jest nam dobrze, jakie barwy podkreślą nasze naturalne piękno. To właśnie przez określenie typu naszej urody możemy wybrać idealną sukienkę, która wydobędzie z nas to, co najlepsze. Dobrze dobrany kolor sukienki może podkreślić nasze zalety, jednocześnie ukrywając wady.

Typy urody

Istnieją cztery typy urody: wiosna, lato, jesień i zima. Każdy z nich jest wyjątkowy i nietuzinkowy.

uroda a kolor sukienki

Typ urody – Wiosna

Wiosna to blond włosy, z blaskiem, aż po jasne brązy. Oczy w odcieniach błękitu, zieleni lub szarości. Cera ma kolor kości słoniowej, trochę złocisty, na twarzy czasem można zauważyć piegi. Dla tego typu idealnie sprawdzą się żywe kolory, istnie wiosenne. Żywa zieleń, koral, turkus, ale również odcienie waniliowe są najlepsze. Nie polecany jest biały lub czarny, gdyż wiosna w nich zniknie.

Typ urody – Lato

Lato ma jasną, najczęściej bladą karnację, przeważnie rumieniącą się. Oczy podobne do typu wiosny, włosy „mysie”, blond lub ciemniejsze, jednak o odcieniu zimnym. Dla nich przeznaczone są spokojne pastelowe barwy, które nie przygaszą ich delikatnej urody nad zbyt żywymi kolorami. Wyjątkiem jest głęboka zieleń, zwana butelkową oraz malinowy odcień czerwieni.

Typ urody – Jesień

Jesień to rude lub brązowe, mieniące się złotem włosy. Karnacje ma od śniadej aż po porcelanową, wyróżniają ją piegi. Oczy głęboko zielone, niebieskie lub brązowe. Ten zachwycający blaskiem złota typ urody idealnie wygląda w kolorach ziemi oraz ciepłych barwach, takich jak czerwień, brąz, czyli odcienie towarzyszące jesieni.

Typ urody – Zima

Zima to kontrast ciemnych włosów i jasnej cery. Oczy szare lub błękitne. W tym wypadku podstawowe kolory jak czerń i biel, ale również czerwień oddadzą wyjątkowość urody. Czerwony doda również niezwykłej elegancji.

Dobierz kolor sukienki do typu urody

Po rozpoznaniu naszego typu urody wybór odpowiedniego koloru sukienki, jak i również poznanie idealnych odcieni innych ubrań będzie niezwykle proste. W odpowiednio dobranej garderobie będziemy czuć się świetnie. Idealna sukienka to sposób na podniesienie pewności siebie oraz ukazanie swojej kobiecości. Dodatkowo, dobrze wybrany kolor wydobędzie z nas całe piękno i blask.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.