Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak prać białe ubrania? Domowe sposoby

Moda Data publikacji - 15 czerwca 2018 Autor - Redakcja
dużo białego prania

Biel jest kolorem czystości, nie bez powodu więc dbamy o jej jak najczyściejszy odcień. Z biegiem czasu jednak nasze ubrania tracą swój dobry wygląd. Jak prać białe ubrania, aby nie szarzały?

Dostępne środki do prania białych ubrań

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, od płynów po proszki do prania, które mają zapewnić idealną biel naszych rzeczy. Wybór odpowiedniego specyfiku nie wystarczy. Przy tym wariancie kolorystycznym, ubrania potrzebują więcej uwagi. W grę wchodzi na przykład jakość wody. Twarda z pewnością nie służy zachowaniu śnieżnej biel. Pomocne mogą być zmiękczacze wody. Temperatura prania nie powinna przekraczać 40 stopni. Powinniśmy dokładnie przesortować nasze ubrania, aby w pralce znalazły się tylko i wyłącznie naprawdę białe rzeczy – żadnych beży, czy kremów.  Gdy wszystkie powyższe sprawy mamy załatwione, możemy przejść do dodania specyfików.

wywieszone białe pranie

Najpopularniejszymi środkami do prania bieli są oczywiście sprecyzowane proszki oraz płyny, jednak nie należy zapomnieć o wybielaczu i wyżej wspomnianym zmiękczaczu wody. Wszystkie te detergenty zakupimy w każdym supermarkecie.

Domowe sposoby na pranie białego

Dla tych z nas, którzy nie chcą wysługiwać się chemicznymi mieszankami, czy są wierni domowym sposobom przedstawiamy zastępcze metody. Do zmiękczenia wody, co posłuży się do lepszego działania innych środków, niezastąpiona będzie odrobina sody oczyszczonej dorzucona do prania. Możemy również namoczyć ubrania w mieszance wody i octu, co nie tylko zmiękczy, ale również wybieli nasze rzeczy. Do proszku do prania należy dodać proszek do pieczenia. Ta metoda genialnie odświeży nawet już zszarzałe ubrania. Innymi naturalnymi specyfikami, które warto wypróbować jest cytryna i kwaśne mleko. To drugie sprawdzi się też przy praniu pościeli. Jeśli mamy odpowiednio dużo czasu, warto namoczyć rzeczy przed właściwym myciem.

Białe ubrania wymagają specjalnego traktowania. Nie zapominajmy jednak, że nie chodzi tylko o kolor. Należy zapoznać się ze specyfikacją materiału i odpowiednio dobrać metodę prania. Jeśli jednak poradzimy sobie już ze znalezieniem złotego środka dla naszych ubrań, będziemy mogli cieszyć się ich śnieżnobiałym odcieniem przez długi czas. Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na pytanie: jak prać białe ubrania?

krem na dzień

Redakcja

Nasi redaktorzy na stronie poświęconej modzie i urodzie to zespół pasjonatów, którzy poświęcają się dostarczaniu najbardziej wartościowych i aktualnych informacji na temat trendów, porad, nowości i inspiracji związanych z szeroko pojętą modą i urodą. Każdy z naszych redaktorów jest ekspertem w swojej dziedzinie, co pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają naszym czytelnikom w odkrywaniu własnego stylu i dbaniu o swoje piękno i zdrowie. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu treści, które są wartościowe, rzetelne i inspirujące, aby zapewnić naszym czytelnikom pełne zadowolenie i satysfakcję.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

jaki strój kąpielowy do dużego biustu