Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak wybrać perfumy dla siebie? Jak ich używać?

Poradnik Data publikacji - 26 października 2018 Autor - Redakcja
jak wybrać perfumy?

Pochodzenie perfum sięga poprzedniej ery. Były, są i będą bardzo popularne i powinny świadczyć o naszej atrakcyjności. Przyjemne zapachy występujące w naszym otoczeniu sprawiają, że czujemy się dobrze. Sprawiają, że jesteśmy odprężeni, mamy poczucie bezpieczeństwa, odczuwamy komfort przebywania w danym miejscu lub w danym towarzystwie. Natomiast brzydkie zapachy powodują zupełnie odmienne odczucia.

Zobacz także: Jakie męskie perfumy na lato?

Wybór dobrych perfum

Instynktownie unikamy zapachów brzydkich, zapachu popsutego mięsa czy spalenizny, gdyż mogą świadczyć o zagrożeniu dla naszego zdrowia, czy nawet życia. Przyjemność jaką niesie woń kwiatów, owoców sprawiły, że zamyka się ją w niewielkich flakonikach dla naszej przyjemności. Bywa, że jakiś zapach jest związany z jakimś ważnym wydarzeniem. Tak jak jest w moim przypadku znana marka odzieżowa „w kratkę” oferuje perfumy z nutą czarnej porzeczki. Zapach ten przywraca mi wspomnienia o moim rodzinnym domu, w którym mama w specjalnym piętrowym garnku z kranikiem gotowała czarną porzeczkę na sok. Każdemu z nas zapach może kojarzyć się z jakąś konkretną osobą.

Jak używać perfum?

Jest tylko jeden mały problem. Więcej nie znaczy lepiej! Wiele osób nadużywa perfum. To co powinno być przyjemne staje się przytłaczające. Gusta są różne tak jak i zasobność portfela. Perfumy stały się łatwo dostępne i tanie. Choć nie w tym rzecz, bo nadużywane są zarówno te tanie jak i drogie. Nadrzędną zasadą jest zadbanie o higienę. Czyste ciało po kąpieli i świeże ubranie to podstawa. Perfumowanie to tylko zabieg polegający na podkreśleniu naszej indywidualności. Niestety często mylony z maskowaniem zapachu własnego ciała czy zapachu znoszonych ubrań. Efekt, który osiągamy oblewając się perfumami jest odwrotny do zamierzonego. Stajemy się uciążliwi do otoczenia. Jeżeli po użyciu perfum czujemy je na sobie to jest już sygnał, że użyliśmy ich w nadmiarze. Jeżeli nasz zapach pozostaje przez dłuższy czas w pomieszczeniu, które już dawno opuściliśmy to już jest bardzo duży błąd. Nie możemy narzucać innym swoich upodobań. Wszytko jest kwestią gustu, a skromność piękną cnotą!

krem na dzień

Redakcja

Nasi redaktorzy na stronie poświęconej modzie i urodzie to zespół pasjonatów, którzy poświęcają się dostarczaniu najbardziej wartościowych i aktualnych informacji na temat trendów, porad, nowości i inspiracji związanych z szeroko pojętą modą i urodą. Każdy z naszych redaktorów jest ekspertem w swojej dziedzinie, co pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają naszym czytelnikom w odkrywaniu własnego stylu i dbaniu o swoje piękno i zdrowie. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu treści, które są wartościowe, rzetelne i inspirujące, aby zapewnić naszym czytelnikom pełne zadowolenie i satysfakcję.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dentysta Kraków