Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak dobrać spodnie do sylwetki? Sprawdź!

Moda Data publikacji - 11 czerwca 2018 Autor - Redakcja
typy spodni i sylwetek


Jak w dzisiejszych czasach nie pogubić się w mnóstwie modeli spodni? Jak odpowiednio je dobrać do naszej sylwetki? Jak w ogóle rozpoznać naszą sylwetkę? Wybór spodni nie jest wcale tak prosty, jak tylko pójście do sklepu i zakup odpowiedniego rozmiaru. Źle dobrany krój może nam zaszkodzić, a dobrze dobrany wręcz poprawić naszą budowę ciała. Sprawdź jak dobrać spodnie do sylwetki.

Różne typy sylwetki

Zacznijmy od rozpoznania naszej sylwetki. Istnieją cztery podstawowe typy: klepsydra, czyli wąska talia, pełny biust i biodra; gruszka, czyli widoczna talia, mocne biodra oraz mały biust; jabłko, czyli smukłe nogi z dość wąskimi biodrami, ale rozbudowanymi udami i brakiem wcięcia w talii; oraz prostokąt, czyli wąskie biodra w jednej linii z ramionami i talią. Istnieją również inne, bardziej określone typy sylwetki, jednak zagłębiając się w coraz bardziej rozbudowane opis łatwo się pogubić, a te cztery podstawowe kształty w zupełności wystarczą, aby dobrać idealny krój.

dobór spodni do sylwetki

Dobór spodni do sylwetki

Najprościej mają klepsydry, gdyż ich bardzo kobieca figura pozwala na wiele modeli spodni, jednak mogą się niepotrzebnie pogrubić za niskimi biodrówkami lub rozszerzanymi u dołu nogawkami. Gruszki powinny skupić się na podkreślaniu wąskiej talii przez spodnie z wysokim stanem, co również optycznie je wydłuży, oraz mogą nosić rozszerzane nogawki, które zrównoważą masywniejsze uda. Jabłka, aby wyeksponować szczupłe nogi i biodra powinny nosić proste kroje spodni, z lekko podwyższonym stanem. Ten zabieg delikatnie wyszczupli sylwetkę, dobrze sprawdzają się również wysoko osadzone tylne kieszenie, które wysmuklą pośladki oraz uda. Ostatni typ, czyli prostokąt, tak zwana „chłopięca” sylwetka powinna wydobyć kobiecość przez wszelkiego rodzaju przetarcia, zdobienia na nogawkach, które sprawią, że nogi wydadzą się pełniejsze, kształtniejsze. Pamiętajmy też, że sam kolor spodni może być kluczowy, czy też ich materiał.

Najlepsze spodnie do figury

Po rozpoznaniu naszej sylwetki zakup spodni stanie się dużo prostszy, przy czym uda nam się wydobyć z figury to, co najlepsze. Ubranie naprawdę może pomóc nam w podkreśleniu piękna i dodać nam pewności siebie!

Redakcja

Nasi redaktorzy na stronie poświęconej modzie i urodzie to zespół pasjonatów, którzy poświęcają się dostarczaniu najbardziej wartościowych i aktualnych informacji na temat trendów, porad, nowości i inspiracji związanych z szeroko pojętą modą i urodą. Każdy z naszych redaktorów jest ekspertem w swojej dziedzinie, co pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają naszym czytelnikom w odkrywaniu własnego stylu i dbaniu o swoje piękno i zdrowie. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu treści, które są wartościowe, rzetelne i inspirujące, aby zapewnić naszym czytelnikom pełne zadowolenie i satysfakcję.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

sukienki midi na lato