Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Tatuaże coraz bardziej popularne

Moda Data publikacji - 19 listopada 2018 Autor - Redakcja
Delikatny tatuaż na dłoni


Historia tatuowania ciała znana jest od wielu wieków. Dla jednych tatuaże stanowiły ozdobę ciała, dla drugich symbolizowały przynależność do konkretnej grupy etnicznej. Dzisiaj, choć upłynęło tyle czasu tatuaże nadal są ozdobą ciała, pełnią rolę symbolu lub spełniają jedną i drugą funkcję równocześnie.

Historia tatuażu

Jeszcze całkiem niedawno kojarzone były w dużej mierze z osobami o niechlubnej przeszłości. Głównie więźniowie tatuowali swoje ciała. W symboliczny sposób naznaczali się według wagi przestępstwa jakie popełnili. Liczba kropek oznaczała czy to kradzież, czy to morderstwo. Marynarza rozpoznać łatwo można po kotwicy. Imiona ukochanych kobiet czy mężczyzn utrwalonych na ciele, niejednokrotnie świadczą, że ich posiadacze z różnych przyczyn choćby zawodowych żyją daleko od domu. Motocyklistów z kolei kojarzymy z tatuażami przedstawiającymi trupie czaszki oraz ogień. Tak więc tatuaż był i jest niczym zapis naszego życia na skórze, naszych upodobań, poglądów. Jest tym wszystkim, co chcemy opowiedzieć o sobie bez używania mowy.

Renesans tatuażów

Niegdyś źle kojarzone dzisiaj przechodzą swój renesans. Obecnie zyskują na coraz większej popularności. Dla niektórych są wyrazem manifestu dla innych niczym biżuteria. Łączy je jedno. Dzięki tatuażom możemy wyróżnić się z tłumu i podkreślić swoją indywidualność. Tatuaże stały się też sposobem na rozliczenie z przeszłością. Chcemy upamiętnić wydarzenia, które wywarły duży wpływ na nasze życie. Tatuaż stał się popularnym pomysłem na prezent z okazji rocznicy ślubu, bądź urodzin, zwłaszcza „okrągłych”. Wejście w dorosłość i wyrażanie buntu młodzieży wobec rodziców. Tak jak wiele jest powodów, dla których tatuujemy swoje ciała tak wiele jest i wzorów tatuaży. Od najprostszych zarysów serc i symboli nieskończoności po dzieła sztuki wykonane przez mistrzów igły.

Im drożej tym lepiej

Z całą pewnością nie należy oszczędzać. Tani, niekoniecznie estetycznie wykonany tatuaż może nam zrobić więcej złego niż dobrego. Usunięcie takiej pomyłki jest bolesne i zawsze pozostawia blizny. Zanim podejmiemy decyzję tak o wyborze wzoru jak i salonu tatuażu zróbmy to z dużym namysłem. Warto zapytać innych, gdzie korzystali z tego typu usługi i czy są zadowoleni. Nie zapominajmy o swoim bezpieczeństwie. Warunki higieniczne w salonie przede wszystkim. Ingerencja w nasze ciało, kontakt z krwią niesie zawsze ryzyko powstania infekcji bądź nieodwracalne skutki zakażenia chorobami.

Zdrowie i bezpieczeństwo

Tak więc dochowajmy wszelkich starań, żeby nasza przygoda z tatuażem nie skończyła się dla nas źle. Mamy wzór tatuażu i odpowiedni salon na oku. Do dzieła. Pamiętajmy żeby dbać o tatuaż. I tak na przykład nadmierna ekspozycja na słońcu szkodzi. Zadbana skóra to zadbany tatuaż. W każdej drogerii czy aptece znajdziemy też odpowiednie kremy i balsamy do pielęgnacji tatuaży. Z biegiem lat tatuaż blaknie. Warto go odświeżyć co jakiś czas odwiedzając studio tatuażu. Chcąc wyeksponować tatuaż musimy zadbać o odpowiedni ubiór… no chyba, że wybraliśmy na miejsce tatuażu intymna część ciała. Wtedy niewielu będzie mogło go podziwiać, co uważam za bardzo urocze.

Redakcja

Nasi redaktorzy na stronie poświęconej modzie i urodzie to zespół pasjonatów, którzy poświęcają się dostarczaniu najbardziej wartościowych i aktualnych informacji na temat trendów, porad, nowości i inspiracji związanych z szeroko pojętą modą i urodą. Każdy z naszych redaktorów jest ekspertem w swojej dziedzinie, co pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają naszym czytelnikom w odkrywaniu własnego stylu i dbaniu o swoje piękno i zdrowie. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu treści, które są wartościowe, rzetelne i inspirujące, aby zapewnić naszym czytelnikom pełne zadowolenie i satysfakcję.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

sukienki midi na lato