Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Co zrobić by buty nie obcierały?

Moda Data publikacji - 7 kwietnia 2022 Autor - Redakcja
Co zrobić by buty nie obcierały

Buty stanowią istotny element każdej stylizacji. Wybierając obuwie należy kierować się kilkoma zasadami, które sprawią, że będą one wygodne i komfortowe w użytkowaniu. Niestety zdarza się tak, że obuwie, które na początku doskonale pasowało, zaczyna obcierać. Dzieje się tak z kilku powodów. Dlatego też, wybierając idealny model obuwia warto kierować się kilkoma zasadami.

Obuwie – podstawowe błędy przy wyborze

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest wybór złego rozmiaru. Nieprawidłowe dopasowanie buta do stopy może powodować otarcia. Niestety źle dobrane obuwie; za luźne, czy za ciasne oprócz otarć, czy pęcherzy, może przyczyniać się także do drętwienia palców, czy nadmiernej potliwości stóp. Za duże buty z kolei, mogą doprowadzić do groźnych kontuzji. Tak więc, przy wyborze obuwia bardzo duże znaczenie ma odpowiedni rozmiar i na to należy zwrócić szczególną uwagę.

Jakie buty wybrać, by uniknąć otarć i dyskomfortu użytkowania?

Przede wszystkim wybierając obuwie, warto zwrócić uwagę na jakość takich butów. Najlepiej sprawdzą się buty skórzane, które oprócz tego, że są komfortowe, wyróżniają się także wysoką jakością wykonania. Takie obuwie, a także baleriny skórzane włoskie, czy ekskluzywne buty damskie znajdziesz w sklepie Hael. Oprócz tego ekskluzywna galanteria skórzana to także część asortymentu sklepu. Przy wyborze obuwia bardzo ważną rolę odgrywa odpowiedni rozmiar. Pamiętaj, że buty nie mogą być ani za duże, ani za małe. W ten sposób mogą powodować otarcia, czy kontuzje.

Akcesoria obuwnicze – ochrona przed otarciami

Aby zapobiegać otarciom, doskonale sprawdzą się także akcesoria obuwnicze, takie jak; zapiętki, czy półwkładki. Takie rozwiązanie będzie przydatne szczególnie w przypadku nowych butów. Co więcej, jeśli kupiłaś dopiero co nowe buty, zanim założysz je na daną okazję, warto rozchodzić je nieco w domu. W ten sposób znacznie zminimalizuje prawdopodobieństwo otarć. Pamiętaj, że zdecydowanie najlepiej sprawdza się obuwie wysokiej jakości. Materiały, które zostały użyte do wykonania takiego obuwia, znacznie szybciej i łatwiej dopasowują się do stopy, co sprawia, że stają się one komfortowe w użytkowaniu.

Sposób na obcierające buty – wysokiej jakości obuwie

Bez wątpienia doskonałym sposobem na obcierające buty jest rozciągnięcie ich za pomocą wilgotnych skarpetek. Wystarczy, że zmoczysz w wodzie grube skarpetki a następnie włożysz je i obcierające obuwie na nogi i będziesz w nich chodzić przez około 15 minut. W ten sposób obuwie dopasuje się do stopy, co zapobiega obcieraniu.

Obuwie stanowi bardzo ważny element całej stylizacji. Jednakże aby było w pełni komfortowe należy w odpowiedni sposób dopasować je do stopy. Bardzo ważnym czynnikiem, którym należy kierować się podczas wyboru idealnego obuwia jest rozmiar, a także jakość. Z całą pewnością obuwie nie powinno być ani za duże, ani za małe. Oczywiście lepiej sprawdzają się buty wykonane z wysokiej jakości materiałów. 

Redakcja

Nasi redaktorzy na stronie poświęconej modzie i urodzie to zespół pasjonatów, którzy poświęcają się dostarczaniu najbardziej wartościowych i aktualnych informacji na temat trendów, porad, nowości i inspiracji związanych z szeroko pojętą modą i urodą. Każdy z naszych redaktorów jest ekspertem w swojej dziedzinie, co pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają naszym czytelnikom w odkrywaniu własnego stylu i dbaniu o swoje piękno i zdrowie. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu treści, które są wartościowe, rzetelne i inspirujące, aby zapewnić naszym czytelnikom pełne zadowolenie i satysfakcję.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

sukienki midi na lato