Eluno.pl – Odzież, Moda, Stylizacje, Porady

Eluno to blog o modzie i urodzie. Sprawdź najnowsze modowe trendy i porady!

Porady

Liposukcja brzucha – na czym polega i ile kosztuje?

Liposukcja brzucha – na czym polega i ile kosztuje?

Niektóre części ciała są bardzo trudne w wymodelowaniu, nawet wtedy, gdy regularnie się ćwiczy i pamięta o zdrowej diecie. Wtedy warto pomyśleć o skorzystaniu z zabiegów chirurgii plastycznej sylwetki, z którymi można osiągnąć wymarzony rezultat!

Gdy kłopotliwa tkanka tłuszczowa zlokalizowana jest na brzuchu, wtedy rozwiązaniem może być liposukcja brzucha, czyli zabieg polegający na odsysaniu nadmiaru tłuszczu z tego właśnie rejonu. Na czym dokładnie polega ten zabieg? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Na czym polega liposukcja brzucha?

Zabieg jak liposukcja polega na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej przez jej odsysanie. Polega on na wykonaniu nacięcia w skórze, a następnie na wprowadzeniu przez nie specjalnego narzędzia w formie ssaka, które odsysa tkankę tłuszczową.

Liposukcja brzucha może być prowadzona różnymi metodami, co przekłada się również na jej efekty oraz na przebieg. W przypadku niektórych zabiegów konieczne będzie znieczulenie ogólne, czyli narkoza, natomiast mona też wykonać je ze znieczuleniem miejscowym.

Po takim zabiegu czas rekonwalescencji trwa około tygodnia. Należy wtedy przestrzegać zaleceń lekarskich, aby zabieg był w pełni udany i nie pojawiły się skutki niepożądane.

Wspólnie z zabiegiem polegającym na liposukcji brzucha można również przeprowadzić przeszczep tkanki tłuszczowej. Wtedy tkanka może być umieszczona w innym obszarze, na przykład w pośladkach, piesiach, aby je powiększyć.

Liposukcja brzucha – kiedy warto z niej skorzystać?

Zabieg jak liposukcja brzucha pozwala na pozbycie się nadmiaru niechcianej tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha. Można również prowadzić go w przypadku innych partii ciała, na przykład ud, pośladków, ramion.

Z odsysania tłuszczu najczęściej korzystają te osoby, które mają trudności w usunięciu tłuszczu innymi metodami i chcą uzyskać idealną sylwetkę. Dzięki odsysaniu tłuszczu można wtedy sprawić, że skóra będzie gładsza, jędrniejsza, pozbawiona nierówności, w tym cellulitu.

Warto pamiętać o tym, że zabieg ma określone przeciwwskazania. Zaliczają się do nich przede wszystkim schorzenia serca i układu krwionośnego, cukrzyca, ciążą, a także infekcje skórne.

Jakie efekty daje liposukcja brzucha?

Podczas liposukcji można odessać nawet około 3-4 litrów tłuszczu, co pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów estetycznych.

Sylwetka po zabiegu jest wyszczuplona, wymodelowana, wygląda atrakcyjniej. Zmienia się również wygląd skóry, która jest jędrniejsza i gładsza. Jak wspomniano wcześniej, można przy tym zmniejszyć widoczność cellulitu.

Efekty zabiegu są widoczne od razu, natomiast należy zaczekać aż do zagojenia się tkanek, by można było zobaczyć całkowite rezultaty.

Dla osiągnięcia jeszcze lepszych wyników zabiegu można też wykonać innego rodzaju zabiegi, które poprawiają wygląd skóry. Zaliczają się do nich między innymi zabiegi z ultradźwiękami czy laserem.

Gdzie można wykonać liposukcję brzucha?

Zabieg ten prowadzony jest w klinikach i gabinetach chirurgii plastycznej na terenie całego kraju.

Z profesjonalnej liposukcji można skorzystać między innymi w klinice Bonadea, która ma w tym zakresie duże doświadczenie i cieszy się dużym zaufaniem klientów.

Ile kosztuje zabieg liposukcji brzucha?

Zabieg jak liposukcja brzucha jest wydatkiem od około 10 do 15 tysięcy złotych w zależności od wybranego gabinetu albo kliniki.

Do kosztów zabiegu trzeba również dodać wydatki związane z wizytami lekarskimi, a także badaniami, jakie należy przeprowadzić przed wykonaniem procedury.

Z cennikami zabiegu można zapoznać się bliżej na stronach internetowych gabinetów i klinik.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.