Eluno.pl – Odzież, Moda, Stylizacje, Porady

Eluno to blog o modzie i urodzie. Sprawdź najnowsze modowe trendy i porady!

Uroda

Pielęgnacja włosów farbowanych. Trwały kolor na dłużej

Pielęgnacja włosów farbowanych. Trwały kolor na dłużej

Zdarza się, że już zaledwie kilka dni po farbowaniu włosów kolor blednie i płowieje, a włosy stają się matowe. Często jest to spowodowane nieodpowiednią pielęgnacją włosów farbowanych. Warto wiedzieć jak o nie dbać, by cieszyć się intensywnością i blaskiem koloru na dłużej. Pielęgnacja włosów farbowanych? Są na to 4 proste sposoby.

Zobacz także: Szminka powiększająca usta – jaka powinna być?

1. Maska

Zaopatrz się w specjalną maskę dedykowaną włosom farbowanym i stosuj ją raz w tygodniu po myciu włosów. Głównym zadaniem tego preparatu kosmetycznego jest odżywienie kosmyków, ich regeneracja i domknięcie rozchylonych łusek włosa, co zapobiega wypłukiwaniu się koloru. Po myciu wmasuj maskę delikatnie w wilgotne włosy na całej ich długości. Pozostaw na 5 minut, możesz też założyć na głowę foliowy czepek i dodatkowo owinąć go ręcznikiem, ponieważ składniki maski lepiej działają w cieple. Następnie bardzo dokładnie spłucz włosy letnią lub chłodną wodą.

2. Odżywka

Codziennie po myciu włosów koniecznie stosuj odżywkę do włosów farbowanych. Wymagają one zwiększonej dawki nawilżenia i odżywienia. Nałóż preparat na mokre włosy od razu po myciu, poczekaj minutę i spłucz go letnią wodą. Włosy nabiorą miękkości i blasku, będą sprężyste, mocniejsze i będą się lepiej układały, a kolor nie ulegnie tak szybko wypłukaniu.

3. Zakwaszająca płukanka

Zadbaj o to, by po każdym myciu łuski włosa były domknięte. Zapobiegnie to wypłukiwaniu się pigmentów nadających im piękny kolor. Ponadto włosy z zamkniętymi łuskami są miękkie, lejące i lśnią jak tafla lustra. Taki efekt możesz uzyskać płucząc pasma po każdym myciu w zakwaszającej płukance. Sięgnij po gotowy preparat drogeryjny lub sama przygotuj płukankę. Wystarczy do 2 litrów chłodnej wody wlać 2 łyżki octu jabłkowego lub sok z połowy cytryny i polać włosy po myciu i spłukaniu odżywki. Efekty są widoczne natychmiast.

4. Trwała farba

Jeśli stale farbujesz włosy, zrezygnuj z szamponów koloryzujących na rzecz trwałych farb lub pianek koloryzujących. Po ich zastosowaniu kolor nie blaknie, a włosy są błyszczące nawet przez 8 tygodni. Dzieje się tak dlatego, że preparaty te zawierają supertrwałe skoncentrowane pigmenty. Nie będziesz musiała obawiać się płowienia koloru. Wystarczy, że raz na 3-4 tygodnie pokryjesz odrosty, a raz na kilka miesięcy odświeżysz kolor na całej długości włosa.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Jeśli nie masz doświadczenia w używaniu środków koloryzujących do włosów, lepiej nie eksperymentuj, tylko udaj się do doświadczonego fryzjera. Pierwszą koloryzację przeprowadzi on w salonie, a następnie możesz poprosić o instruktaż, w jaki sposób robić to samemu w domu. Pamiętaj również o tym, że farby do włosów to silne środki chemiczne, które mogą wywołać u osób bardzo wrażliwych alergię kontaktową. Niekiedy reakcja bywa bardzo silna. Zanim przystąpisz do koloryzacji, zawsze dzień wcześniej wykonaj test alergiczny na niewielkiej powierzchni włosów za uchem.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.