Eluno.pl – Odzież, Moda, Stylizacje, Porady

Eluno to blog o modzie i urodzie. Sprawdź najnowsze modowe trendy i porady!

Uroda

Pielęgnacja włosów farbowanych. Trwały kolor na dłużej

Pielęgnacja włosów farbowanych. Trwały kolor na dłużej

Zdarza się, że już zaledwie kilka dni po farbowaniu włosów kolor blednie i płowieje, a włosy stają się matowe. Często jest to spowodowane nieodpowiednią pielęgnacją włosów farbowanych. Warto wiedzieć jak o nie dbać, by cieszyć się intensywnością i blaskiem koloru na dłużej. Pielęgnacja włosów farbowanych? Są na to 4 proste sposoby.

Zobacz także: Szminka powiększająca usta – jaka powinna być?

1. Maska

Zaopatrz się w specjalną maskę dedykowaną włosom farbowanym i stosuj ją raz w tygodniu po myciu włosów. Głównym zadaniem tego preparatu kosmetycznego jest odżywienie kosmyków, ich regeneracja i domknięcie rozchylonych łusek włosa, co zapobiega wypłukiwaniu się koloru. Po myciu wmasuj maskę delikatnie w wilgotne włosy na całej ich długości. Pozostaw na 5 minut, możesz też założyć na głowę foliowy czepek i dodatkowo owinąć go ręcznikiem, ponieważ składniki maski lepiej działają w cieple. Następnie bardzo dokładnie spłucz włosy letnią lub chłodną wodą.

2. Odżywka

Codziennie po myciu włosów koniecznie stosuj odżywkę do włosów farbowanych. Wymagają one zwiększonej dawki nawilżenia i odżywienia. Nałóż preparat na mokre włosy od razu po myciu, poczekaj minutę i spłucz go letnią wodą. Włosy nabiorą miękkości i blasku, będą sprężyste, mocniejsze i będą się lepiej układały, a kolor nie ulegnie tak szybko wypłukaniu.

3. Zakwaszająca płukanka

Zadbaj o to, by po każdym myciu łuski włosa były domknięte. Zapobiegnie to wypłukiwaniu się pigmentów nadających im piękny kolor. Ponadto włosy z zamkniętymi łuskami są miękkie, lejące i lśnią jak tafla lustra. Taki efekt możesz uzyskać płucząc pasma po każdym myciu w zakwaszającej płukance. Sięgnij po gotowy preparat drogeryjny lub sama przygotuj płukankę. Wystarczy do 2 litrów chłodnej wody wlać 2 łyżki octu jabłkowego lub sok z połowy cytryny i polać włosy po myciu i spłukaniu odżywki. Efekty są widoczne natychmiast.

4. Trwała farba

Jeśli stale farbujesz włosy, zrezygnuj z szamponów koloryzujących na rzecz trwałych farb lub pianek koloryzujących. Po ich zastosowaniu kolor nie blaknie, a włosy są błyszczące nawet przez 8 tygodni. Dzieje się tak dlatego, że preparaty te zawierają supertrwałe skoncentrowane pigmenty. Nie będziesz musiała obawiać się płowienia koloru. Wystarczy, że raz na 3-4 tygodnie pokryjesz odrosty, a raz na kilka miesięcy odświeżysz kolor na całej długości włosa.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Jeśli nie masz doświadczenia w używaniu środków koloryzujących do włosów, lepiej nie eksperymentuj, tylko udaj się do doświadczonego fryzjera. Pierwszą koloryzację przeprowadzi on w salonie, a następnie możesz poprosić o instruktaż, w jaki sposób robić to samemu w domu. Pamiętaj również o tym, że farby do włosów to silne środki chemiczne, które mogą wywołać u osób bardzo wrażliwych alergię kontaktową. Niekiedy reakcja bywa bardzo silna. Zanim przystąpisz do koloryzacji, zawsze dzień wcześniej wykonaj test alergiczny na niewielkiej powierzchni włosów za uchem.

Udostępnij