Eluno.pl – Odzież, Moda, Stylizacje, Porady

Eluno to blog o modzie i urodzie. Sprawdź najnowsze modowe trendy i porady!

Uroda

Pierwsze oznaki starzenia się skóry – jak je zniwelować

Pierwsze oznaki starzenia się skóry – jak je zniwelować

Naturalnym procesem biologicznym jest starzenie się całego organizmu. Największym organem człowieka jest skóra, na której widać najszybciej oznaki starzenia. W skórze od około 25. roku życia zaczyna ubywać kolagenu, przez co pojawiają się pierwsze zmarszczki, szczególnie pod oczami. Skóra chroni narządy wewnętrzne przed wpływem otoczenia i jest codziennie narażona na wiele czynników przyspieszających starzenie. Na szczęście oznaki starzenia możemy niwelować. Trzeba jednak używać do tego odpowiednich środków.

Innowacyjna technologia

Jednym z najnowszych zabiegów pozwalających na zwiększenie elastyczności skóry i wygładzenie zmarszczek jest laserowy peeling węglowy. Polega na naświetlaniu promieniem laserowym skóry twarzy lub dekoltu. Wcześniej miejsca te pokrywane są specjalną koloidalną zawiesiną węgla. Podczas zabiegu wykorzystywany jest laser Q-Switch, który jest innowacyjnym urządzeniem o unikalnych właściwościach. Pozwala kierować bardzo silne, ale ultrakrótkie impulsy światła w głąb skóry.

Dzięki impulsom drobinki węgla wnikają w nierówności, zagłębienia oraz pory w skórze, a następnie pochłaniają energię światła laserowego. Powoduje to zwężenie porów, stymulację produkcji kolagenu, a co za tym idzie — pobudzenie komórek skóry do odbudowy. Ponadto skóra jest oczyszczana, koloryt ulega ujednoliceniu, a także zmniejszają się stany zapalne. Po zabiegu cera staje się rozjaśniona i odżywiona.

Skuteczność i bezpieczeństwo

Laser Q-Switch pozwala na działanie terapeutyczne bez uszkodzenia skóry. Nie powoduje odparowania tkanki, dzięki czemu po zabiegu nie powstają długo gojące się rany. Jest to zabieg bezinwazyjny i bezbolesny, a na efekty działania nie trzeba długo czekać. Seria zabiegów musi być dostosowana do skóry pacjenta, ale zazwyczaj wykonuje się je w odstępach od 2 do 4 tygodni.

Co ważne, po przeprowadzonym zabiegu można od razu wrócić do codziennych czynności. Zalecany jest jednak brak opalania skóry przed okres przynajmniej 30 dni, jak również należy unikać kąpieli w chlorowanej wodzie i korzystania z sauny. Dobrym rozwiązaniem jest natomiast regularne natłuszczanie skóry, aby przyspieszyć jej regenerację.

Pomoc specjalistów

W naszym kraju peeling węglowy nie na razie mało znany, bo w małej ilości salonów można spotkać odpowiednie urządzenia. Technika ta cieszy się obecnie popularnością w takich krajach jak USA czy Brazylia. W Polsce sprawdzonym miejscem, w którym można wykonać peeling węglowy, jest salon Wrocław Coco-Time.

Gabinet ten posiada nowoczesne urządzenia kosmetyczne pozwalające na dobranie skutecznej terapii dla każdego klienta. Doświadczony personel doradzi najlepsze zabiegi do naszej skóry. Salon zapewnia profesjonalną obsługę z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa i higieny. Ma to szczególne znaczenie w dobie pandemii koronawirusa.

Technika stosowana przy użyciu lasera Q-Switch ma bardzo szerokie zastosowanie. Można w ten sposób znacznie poprawić kondycję skóry, jej elastyczność, wygładzić zmarszczki, jak również usunąć krostki, grudki i pryszcze. Po zabiegu skóra będzie oczyszczona i nabierze nowego blasku. Jest to jeden z najlepszych zabiegów pozwalających na zadbanie o młody i zdrowy wygląd.

Udostępnij