jaka biżuteria - złoto czy srebro?

Złoto czy srebro – jaką wybrać biżuterię?

Od tysięcy lat ludzie przywiązywali dużą wagę do biżuterii. W zależności od stopnia rozwoju cywilizacyjnego danej kultury ozdoby wykonywano z kości, kamieni, piór i skóry. Wraz z rozwojem techniki pozyskiwania cennych kruszców ich miejsce zajęły złoto i srebro. Poza walorami estetycznymi biżuteria pełniła i nadal pełni funkcję przetargową, stąd jest doskonałą formą inwestowania. Jest przede wszystkim bardzo trwała i ma wymiar ponadczasowy. Bez trudu znajduje swoich miłośników i nabywców.

Złota czy srebrna biżuteria?

Biżuteria, a raczej klejnoty królewskie niosą ze sobą historię, tak jak i biżuteria należąca do gwiazd kina i estrady, co dodatkowo podnosi ich wartość. Co prawda takie ozdoby niekoniecznie nadają się do codziennego użytku, bowiem stanowią biżuterię kolekcjonerską, ale kto by nie chciał takiej mieć? Chcąc ulokować pieniądze w inny sposób niż lokaty bankowe, czy nieruchomości warto przemyśleć powyższy pomysł. Wracając do biżuterii użytkowej. Złoto z uwagi na wyższą wartość jest materiałem na biżuterię, który można w każdej chwili spieniężyć w lombardzie lub u zwykłego złotnika. Ze srebrem, które jest kilkakrotnie tańsze może być trudniej.

Który kruszec cenniejszy? Złoto czy srebro?

Jeżeli lubimy zabezpieczyć się na przyszłość złoto będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Przy wyborze biżuterii warto też wziąć pod uwagę to, czy chcemy kłuć w oczy koleżanki z pracy. Każda kobieta lubi pozazdrościć drugiej. Jeśli pracujemy w gronie osób średniozamożnych bądź, co gorsza klepiących biedę złote naszyjniki niekoniecznie będą stosowne. W takim przypadku srebro lepiej się sprawdzi. Dodatkową zaletą srebrnej biżuterii jest jej różnorodność kształtów, wzorów. Odnosi się wrażenie, że wyroby ze srebra są bardziej oryginalne. W złocie prym wiedzie klasyka. Jeżeli jesteś osobą ekstrawagancką i szukasz czegoś niepowtarzalnego, co pomoże wyrazić ekspresyjną duszę srebrna biżuteria okaże się strzałem w dziesiątkę.

Dobór złota lub srebra do ubrania

Nie wiem, czy styliści zgodzą się ze mną, ale kolor metalu szlachetnego powinien być dobierany w zgodzie z kolorem kreacji. Srebrna biżuteria jest chłodna. Dodaje klasy i elegancji zwłaszcza w połączeniu z wieczorowymi sukniami. Sprawdzi się też u osób o jasnej karnacji podkreślając delikatną skórę. Złota biżuteria natomiast jest zdecydowanie cieplejsza. Ponadto symbolizuje bogactwo i sprawdzi się u pewnych siebie kobiet, silnych i energetycznych. Doskonałym tłem dla złotych ozdób będzie trochę ciemniejsza karnacja. Doskonałą alternatywą dla osób, które lubią srebro, a chciałyby cieszyć się z posiadania złota jest złoto białe. Białe złoto ponadto jest doskonałą oprawą dla diamentów. Podkreśla ich blask.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *