Eluno.pl – Odzież, Moda, Stylizacje, Porady

Eluno to blog o modzie i urodzie. Sprawdź najnowsze modowe trendy i porady!

Uroda

Dla dbających o siebie

Dla dbających o siebie

Chyba nikomu nie trzeba powtarzać, że zbilansowana dieta i dostarczanie do organizmu potrzebnych składników to doskonała droga do zdrowego, jędrnego ciała oraz sprawnego umysłu. Niestety niejednokrotnie zapominamy o tym, że organizm potrzebuje różnorodnych potraw i smaków, aby zbyt łatwo nie ulec kalorycznym i tuczącym pokusom.

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze zdrowym stylem życia powinny zasięgnąć porady dietetyka lub zaczerpnąć wiedzy z różnych forów i stron internetowych poświęconych właśnie tej tematyce. Pomoże im to w zmiany złych nawyków żywieniowych i nauczeniu się dobierania odpowiednich składników.

Jednym z niedocenianych produktów, którego właściwości wprost powalają na ziemię jest olej konopny, który powstaje z konopi siewnych. Jego działania zachwycają zarówno w sferze kulinarnej, jak i pielęgnacyjnej oraz zdrowotnej. Warto się przyjrzeć efektom jego stosowania, ponieważ może on pomóc w zwalczaniu wielu dolegliwości.

Przede wszystkim regularność

Wiele osób zaczyna dostrzegać zmiany w swoim ciele, kiedy zmieni nawyki żywieniowe dotyczące ilości oraz częstotliwości spożywania posiłków. Gdy przestaniemy się objadać o wciąż różnych porach dnia i zaczniemy jeść często, ale mniejsze porcje, to dostrzeżemy, że zmniejszyła się nasza ochota na niezdrowe, kaloryczne przekąski. Dodatkowo bardzo szybko nasz organizm przestanie odkładać zbędną tkankę tłuszczową, ponieważ zacznie regularnie otrzymywać składniki odżywcze. Dzięki temu nie tylko nasze ciało stanie się bardziej szczupłe i jędrne, ale i poprawi się nasze samopoczucie. Będziemy się czuć bardziej lekko, zniknie uczucie ciężkości.

Gdy już uda się nam zdyscyplinować i zorganizujemy się na tyle dobrze, że zaczniemy spożywać regularne posiłki, to zapewne pojawią się kolejne problemy oraz pytania. Często nie wiemy, w jaki sposób moglibyśmy zastąpić niezdrowe produkty lepszymi jakościowo rzeczami. I niejednokrotnie będą nas zastanawiały banalne, prozaiczne kwestie. Przykładowo uwielbiamy kanapki i nie chcemy zrezygnować z jedzenia ich na śniadanie. Jednak obawiamy się, że zbyt duża ilość masła odbije się na naszym zdrowiu. W takim razie czym moglibyśmy go zastąpić? Odpowiedź jest prosta, lecz niejeden nie zdaje sobie sprawy, że olej konopny to doskonały zamiennik, którego można używać do smarowania pieczywa. Nie dość, że smakuje doskonale, to dodatkowo zawiera wiele witamin oraz potrzebnych składników odżywczych, które wspomogą nasz organizm.

Nie tylko na spadek wagi

Wiele osób, które zmieniają swoje nawyki żywieniowe pragnie zrzucić zbędne kilogramy, by poczuć się i wyglądać lepiej. Zwykle z mniejszą wagą pojawiają się i inne, niespodziewane skutki. Spożywając zdrowe posiłki i wybierając produkty bogate w składniki odżywcze dostarczamy naszemu organizmowi tego, co najlepsze. Poprawia się nasza odporność, wzrasta wydolność i wytrzymałość organizmu, udaje się zwalczyć przykre dolegliwości chorobowe.

Produktem, któremu szczególnie powinny się przyjrzeć kobiety jest właśnie olej konopny. Zostało udowodnione, że jego codzienna suplementacja łagodzi skurcze, ból oraz inne dolegliwości związane z miesiączką. Ponadto pomaga on utrzymać właściwą gospodarkę hormonalną, dzięki czemu leczy nieprawidłowości związane z menopauzą oraz zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

Poza łagodzeniem kobiecych dolegliwości olej konopny zapobiega powstawaniu nowotworów. Zawiera w sobie wiele silnych przeciwutleniaczy, które chronią przed stresem oksydacyjnym, odpowiedzialnym za rozwój chorób cywilizacyjnych, w tym właśnie nowotworowych. Olej konopny neutralizuje działanie substancji rakotwórczych, dzięki czemu chroni nasz organizm przed poważnymi zagrożeniami.

Nowy styl życia

Osoby, które zmieniają swoje nawyki żywieniowe na te zdrowsze, bardzo często wybierają już na stałe korzystanie z dobrodziejstw, które ofiaruje nam matka natura. Zbilansowana dieta jest kluczem nie tylko do zgubienia zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim do ochrony naszego organizmu przed chorobami.

Ci, którzy poznali zdrowe przepisy niejednokrotnie na tyle je pokochali, że wprowadzili je na stałe do swojego menu. Dzięki temu ich posiłki nie tylko są smaczne i sycące, ale dbają one o odpowiednią gospodarkę hormonalną organizmu oraz zapewniają jego nieustanną ochronę.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.