Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak używać zalotki? Sprawdzone porady

Poradnik Data publikacji - 30 maja 2022 Autor - Redakcja
jak używać zalotki

Kobiety pragną mieć długie oraz gęste rzęsy. Jest to świetna ozdoba oczu. Dlatego rzęsy są często malowane, podkręcane, przedłużane czy przyciemniane. Wszystko po to, żeby spojrzenie było jeszcze piękniejsze oraz bardziej kuszące. Warto zaznaczyć, że na uatrakcyjnienie rzęs istnieje wiele różnych sposobów. Niektóre z nich są bardziej inwazyjne, a inne nieco mniej. Dlatego warto przyjrzeć się tym najprostszym oraz najtańszym. Okazuje się, że podkręcanie rzęs zalotką zdecydowanie do takowych metod można zaliczyć.

Zobacz także: Jak zmierzyć rozmiar stanika? Praktyczne porady

Używanie zalotki

Warto najpierw powiedzieć, że rzęsy spełniają określone funkcje w ciele człowieka. Ich podstawowym zadaniem jest chronienie oczu, bowiem jest to jeden z najdelikatniejszych narządów ludzkiego ciała. Ponadto rzęsy mają osłaniać gałkę oczną przed wszelakimi pyłkami, drobinkami oraz zanieczyszczeniami, które mogą być groźne dla naszego ciała, zwłaszcza dla oczu. Z tego powodu wykonanie odpowiedniego demakijażu jest bardzo istotną kwestią. Nie jest to tylko kwestia zmycia make-upu, ale także pozbycie się zanieczyszczeń z rzęs oraz okolic oka. Bardzo często wykorzystywana jest zalotka do rzęs. Bardzo dużo kobiet wie, w jaki sposób podkręcić rzęsy zalotką oraz jakie efekty może ona dać. Warto wiedzieć, że jej wielkim plusem jest wygoda w zastosowaniu oraz szybkość, z jaką będą widoczne efekty. Jeżeli mowa o koszcie zalotki to jest to kwestia paru złotych. Ponadto można ją zakupić w praktycznie każdej drogerii znajdującej się w naszym kraju. W parę chwil da nam efekt pięknie uniesionych, a także podkręconych rzęs, co jest bardzo cenione przez kobiety. Oprócz tego można ją stosować tuż przed wyjściem czy nawet przed zwykłym wyjściem do pracy. Powinien znaleźć się na nią czas nawet w codziennym, nieco pośpiesznym makijażu. W przypadku, gdy zastanawiamy się, w jaki sposób używać zalotki, warto wiedzieć, iż każda z pań powinna sobie z nią bez problemu poradzić.

Jak używać zalotki?

Wiele kobiet zastanawia się, jak podkręcić rzęsy zalotką. Warto najpierw powiedzieć, że jej celem jest ochrona rzęs oraz zapobieganie ich połamaniu. Dlatego na samym początku warto zsunąć gumkę i zerknąć, czy zalotka jest na pewno sprawna. Ponadto przed podkręceniem nasze rzęsy muszą być w dokładny sposób oczyszczony. Z tego powodu na początku warto wykonać dokładny demakijaż, a następnie sięgnąć po zalotkę. Dodatkowo nie możemy jej stosować na pomalowane rzęsy, bowiem grozi to połamaniem bądź wyrwaniem włosów. Warto zaznaczyć, że zalotka powinna dać nam lepszy efekt, jeżeli nieco się ją podgrzeje. Dobrze będzie to zrobić wykorzystując ciepły strumień powietrza z suszarki. Dlatego trzeba przyłożyć zalotkę blisko linii rzęs, a następnie zacisnąć. Kolejno musimy odczekać około 20-30 sekund. Jeżeli dłużej będziemy trzymać zalotkę, tym efektowniejsze podkręcenie uzyskamy. Bardzo istotne jest to, żeby wszystko odbywało się w skupienia oraz bezruchu. Nie możemy też kręcić głową oraz odwracać się. Niewskazane są też gwałtowne ruchy, bowiem można łatwo uszkodzić rzęsy.

Szminka powiększająca usta – jaka powinna być?

krem na dzień

Redakcja

Nasi redaktorzy na stronie poświęconej modzie i urodzie to zespół pasjonatów, którzy poświęcają się dostarczaniu najbardziej wartościowych i aktualnych informacji na temat trendów, porad, nowości i inspiracji związanych z szeroko pojętą modą i urodą. Każdy z naszych redaktorów jest ekspertem w swojej dziedzinie, co pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają naszym czytelnikom w odkrywaniu własnego stylu i dbaniu o swoje piękno i zdrowie. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu treści, które są wartościowe, rzetelne i inspirujące, aby zapewnić naszym czytelnikom pełne zadowolenie i satysfakcję.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dentysta Kraków