Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak zmierzyć rozmiar stanika? Praktyczne porady

Moda Data publikacji - 30 maja 2022 Autor - Redakcja
jak zmierzyć rozmiar stanika


Znalezienie oraz dobór biustonosza jest kluczowym aspektem w kwestii dobrego samopoczucia, właściwego podtrzymywania biustu, a także odciążenia kręgosłupa. Odpowiednio dobrany poprawi nie tylko wygląd biustu, ale też całą naszą sylwetkę. Zapewnia piękny dekolt oraz świetne samopoczucie. W dobrze dobranym staniku można poczuć się pewniej oraz komfortowo. Dlatego warto dowiedzieć się, jak zmierzyć rozmiar stanika.

Zobacz także: Jaki strój kąpielowy do dużego biustu? Sprawdzone porady

Dobór idealnego stanika

Wybranie właściwego stanika rozpocznie się od określenia odpowiedniego rozmiaru. To on jest kluczowym parametrem w kwestii wygody oraz estetyki. Warto wiedzieć, ze rozmiar biustonosza składa się z dwóch parametrów. Mowa tutaj o liczbach oraz literach. Te pierwsze określają obwód pod biustem, a te drugie rozmiar miseczki. Żeby znaleźć właściwy rozmiar stanika, trzeba najpierw wykonać stosowne pomiary. Zajmuje to kilka chwil. Do tego celu trzeba przyszykować miarkę krawiecką. Jeżeli możemy skorzystać z pomocy bliskiej, warto to zrobić. Pomiaru można dokonać nago bądź, gdy mamy na sobie miękki biustonosz. Żeby zmierzyć obwód pod biustem, trzeba stanąć prosto, opuścić ręce swobodnie wzdłuż naszego ciała, a następnie normalnie oddychać. Kolejnym ruchem jest zmierzenie obwodu klatki piersiowej bezpośrednio pod naszym biustem. Specjalny centymetr krawiecki należy przyłożyć poziomo na całym obwodzie, a następnie lekko napiąć. W ten sposób powinniśmy otrzymać wynik obwodu. Należy go zaokrąglić w dół do liczby, która jest wielokrotnością piątki, na przykład 87 cm ≈ 85, 73 ≈ 70 i tak dalej.

Zmierzenie rozmiaru miseczki

Następnie trzeba określić rozmiar miseczki. Należy zmierzyć obwód w biuście. Do tego celu miarkę musimy przyłożyć do piersi na wysokości brodawek. Kolejno centymetr musi delikatnie przylegać do naszego ciała, jednakże nie powinien ściskać piersi. Ustawiony równo, poziomo z przodu i tyłu będzie idealny. Oprócz tego możemy delikatnie się pochylić. Następnie od uzyskanego obwodu w biuście trzeba odjąć obwód pod biustem. Różnica powinna określić nasz rozmiar stanika. Przykładowo: w przypadku, gdy obwód w biuście wynosi 102 centymetry, a obwód pod biustem 86 centymetrów to powinniśmy otrzymać wynik (102-86), który wskazuje na miseczkę C, a rozmiar idealnego stanika wyniesie 85C. Warto też dowiedzieć, po czym można rozpoznać dobrze dobrany biustonosz. Ramiączka powinny w nim być w taki sposób wyregulowane, żeby piersi były ładnie uniesione. Dodatkowo ramiączka powinny utrzymywać tylko małą część ciężaru naszego biustu. W innym wypadku mogą wpijać się w ramiona, co jest bardzo nie przyjemne. Dodatkowo nie powinny także spadać. Trzeba pamiętać o tym, iż rozmiar ustalony metodą odejmowania jest tylko rozmiarem początkowym, czyli wstępnym. Oprócz wymiarów bardzo ważny jest też kształt samego biustu, budowa ciała, a także indywidualne predyspozycje. W przypadku, gdy mamy problem jak dobrać rozmiar biustonosza, warto skontaktować się ze specjalistą w tym zakresie. Powinien nam on pomóc w zmierzenie rozmiaru stanika.

https://eluno.pl/jak-uzywac-zalotki-sprawdzony-porady/

Redakcja

Nasi redaktorzy na stronie poświęconej modzie i urodzie to zespół pasjonatów, którzy poświęcają się dostarczaniu najbardziej wartościowych i aktualnych informacji na temat trendów, porad, nowości i inspiracji związanych z szeroko pojętą modą i urodą. Każdy z naszych redaktorów jest ekspertem w swojej dziedzinie, co pozwala nam tworzyć artykuły, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają naszym czytelnikom w odkrywaniu własnego stylu i dbaniu o swoje piękno i zdrowie. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu treści, które są wartościowe, rzetelne i inspirujące, aby zapewnić naszym czytelnikom pełne zadowolenie i satysfakcję.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

sukienki midi na lato